Size bir telefon kadar yakınız
0543 250 26 88
Dil Seçin
trende

Tişört Baskı & Baskılı Tişört

01.04.2020
2 görüntülenme
Tişört Baskı & Baskılı Tişört
Tişört Baskı & Baskılı Tişört

Tişört Baskı Nedir?

Tişört baskı, baskısız bir tişört modeli üzerine farklı baskı teknikleri ile bir yazı, görsel veya logonun aktarılması işlemidir. Bir çok farklı tişört baskı yöntemi bulunmaktadır. 

Tişörtler genel olarak polyester veya pamuk kumaşlardan üretilmekte olan, Bisiklet yaka, V yaka ve Polo yaka modelleri bulunan her dönem kullanımı olan ürünlerdir. Her yaş kesimi tarafından sıklıkla tercih edilen, özellikle sıcak geçen yaz aylarında yoğun kullanımı bulunan bir tekstil ürünüdür. Baskısız tişört üretimi ve kullanımı bulunmakla birlikte günümüzde baskılı tişört modellerine de yoğun bir talep bulunmaktadır. Bu nedenle arama motorlarında sıklıkla aşağıdaki aramalar yapılmaktadır.

“Tişört baskı, Ucuz tişört baskı fiyatları, T-shirt baskı yapma, T-shirt baskı fiyatları, Baskılı tişört, tişört baskı yapan yerler, Tişört baskı İstanbul, Tişört baskı modelleri, Tişört tasarla”

Tisort.web.tr tüm bu taleplere, isteklerinize göre kaliteli ürünleri mümkün olan en uygun ucuz fiyatlarla cevap vermeyi amaçlamaktadır.

Tişört Baskı Teknikleri

Genel olarak kullanılan tişört baskı çeşitlerini aşağıdaki başlıklar şeklinde sıralayabiliriz. Üretimde kullanılan tişört malzeme türüne (Polyester veya Pamuk) farklı baskı teknikleri kullanılmaktadır.

  • Süblimasyon / Dijital Baskı
  • Emprime / Serigraf Baskı
  • Ofset Baskı
  • Transfer Baskı
  • Metraj Baskı

Boya Transfer Baskı

Genellikle baskısız hazır tişört modelleri üzerine baskı yapmak için kullanılmaktadır. Boya Transfer baskı işlemi kalıp çekilerek hazırlanan baskı görsellerinin transfer kağıdına aktarılmasıyla hazırlanır. Daha sonra tişört baskı işlemi için hazır hale gelen kağıt bir ısı presi ile tişört üzerine konularak yüksek ısıda kısa süreli baskı işlemi gerçekleştirilir. Sonrasında kurumaya bırakılır, kısa süreli soğuma, kuruma ardından transfer kağıdı ürün üzerinden alınır. Bu şekilde stoklu hazır dikilmiş tişörtler üzerine uygulama yapmak mümkündür. Bizlerde düşük adetli siparişleriniz için stoklu ürünlerimizde transfer baskı işlemini uygulamaktayız.

Tişört Baskı Transfer

Transfer Baskılı Tişört

Serigrafi / Emprime Baskı

Serigrafi baskı ve emprime baskı uzun zamandır tekstil sektöründeki imalatlarda en çok kullanılan, tercih edilen baskı tekniğidir. Tişört baskı yöntemleri içerisinde özellikle yüksek adetli imalatlarda hem kalite hemde tshirt baskı maliyeti açısından en iyi çözümü sunmaktadır. Bu tür baskı yöntemi dijital baskıların aksine kalıplar kullanılarak yapılabilmektedir. Elek baskı olarak da bilinen bu yöntemde su bazlı yada plastik bazlı boyalar, serigrafi baskıda ipek kalıplar üzerine elle bir ragle yardımıyla boyanın çekilmesi ile yapılmaktadır. Emprime baskı ise aynı boya baskı tekniğinin endüstriyel makineler ile otomatik olarak yapılmasıdır. Emprime baskıda elle uygulamaya göre basınç, mesafe ve stabilite açısından çok daha kaliteli tişört baskı sonuçları elde edilebilmektedir.

Tişört Emprime Baskı

Emprime Baskılı Tişört

Süblimasyon Dijital Baskı

Dijital baskı aslında adından da anlaşılabileceği üzere diğer manuel baskı türlerine göre daha dijital bir sürece sahip bir tişört baskı tekniğidir. Sublimasyon baskı bilgisayar ortamından bir görselin yazıcı ile kağıda aktarılması ve akabinde bir ısı presi ile tişört üzerine aktarılmasıyla uygulanmaktadır. Dijital tişört baskı işleminin avantajlı ve dezavantajlı yönleri bulunmaktadır. Artılarını ele alırsak ; Herhangi bir kalıp veya ekstra maliyeti yoktur. Sınırsız renk seçeneği sunmaktadır. Uygulanacak görselde bulunan renk sayısı, renk geçişleri gibi etkenler baskı maliyetini değiştirmez. Dijital baskılı tişört modellerinde yüksek kalite görselleri, fotoğrafları dahi kolayca ürün üzerine aktarabilirsiniz. Tüm bu artılarının yanı sıra önemli eksileri de bulunur. Dijital baskıyı polimer kumaş yani polyester kumaşa basabilirsiniz. Genellikle  sadece beyaz polyester tişört modellerinde kullanılmaktadır. %100 pamuk , renkli kumaşlar üzerine uygulanamamaktadır.

Süblimasyon Baskılı Dijital Baskı Tişört

Dijital Baskılı Beyaz Tişört

Ofset Transfer Baskı

Ofset baskı esasen kitap, dergi kapakları gibi matbaa ürünlerinin baskılarında kullanılmakta olan bir tişört baskı yöntemidir. Dijital baskı yapılamayan beyaz ve renkli pamuk kumaşlar üzerine çok renkli, yüksek kaliteli görsellerin basılabilmesi için kullanılmaktadır. Diğer baskı türlerine göre daha maliyetli olmakta birlikte kaliteli baskı sonuçları vermektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte oldukça tişörtle birlikte bir çok üründe yaygın olarak kullanılmaktadır.

Promosyon Ofset Baskılı Tişört

Ofset Transfer Baskılı Tişört

Tişört Beden Ölçüleri

Tişört Beden Ölçüleri

TİŞÖRT BEDEN ÖLÇÜLERİ
Beden ölçüleri + – 1 cm oynayabilmektedir.
 BEDEN ÖLÇÜLERİGENİŞLİK (cm)YÜKSEKLİK (cm)
Small5069
Medium5271
Large5474
XLarge5777
XXLarge6080

 

Toptan Tişört Baskı Fiyatları

Tişört baskı fiyatları istemiş olduğunuz üründe yukarıda kısaca açıkladığımız baskı yöntemlerinden hangisinin kullanılacağına, tişört sipariş adetinize ve istemiş olduğunuz tişört modeli, kumaş türüne göre farklılık gösterecektir. Bu yüzden maalesef burada sabit baskılı tişört fiyatları vermemiz mümkün değil. Dilerseniz bizlere mail, telefon yada whatsapp hattımız üzerinden sipariş detaylarınızı iletebilir toptan tişört baskı fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Tisort.web.tr Baskılı Tişört modelleri ile tüm promosyon çalışmalarınızda yanınızda.

Baskılı Tişört Örnekleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dark Reklam